Družstvo

Naše družstvo vzniklo v roce 2006, když se mělo nahradit soutěžní družstvo mužů pro netradiční soutěže. První závod byl na naší domácí půdě. Bohužel se tento závod moc nevyvedl a skončili jsme až v půlce startovní listiny. Neúspěch nás neodradil a trénovali jsme dál v sestavě – strojník: Vlastik Doležal, koš: Michal Kousal, savice: Zbyněk Kadlec, rozdělovač: Jakub Mašlán, pravý proud: Jan Malý a levý proud: Jan Daněk. Zanedlouho jsme se díky tréninkům začali umísťovat na stupních vítězů. Ještě tentýž rok jsme se umístili na netradičních soutěžích v Pozořicích na druhém místě, v Kanicích na prvním, v Březníku na druhém. V roce 2007 jsme měli jasný cíl, vyhrát domácí soutěž. To se nám také podařilo. Tento závod odstartoval naši výherní vlnu. V tom roce jsme vyhráli téměř všechny závody, kterých jsme se zúčastnili, a proto na konci roku nebylo divu, že jsme vyhráli přeborníka okrsku. V roce 2008 se začaly rozšiřovat soutěže požárního sportu a my neměli moc možností, kam jezdit na netradiční soutěže. Ten rok odešel člen našeho týmu a tím se místo na rozdělovači stalo místem velmi nestabilním. Bohužel se tím naše družstvo oslabilo a možná i proto jsme nebyli schopni obhájit přeborníka okrsku. V roce 2009 se zcela změnila sestava družstva. Přišel k nám nový strojník Petr Pejřil, na to konto jsme přibrali z mladých hasičů Marka Ondráčka a Antonína Rýšavého. Jednotlivé pozice v útoku se proměnily a tato sestava nám zůstala až doposud. Pod vedením Petra jsme začali pilně trénovat požární sport. V červenci jsme aktivně začali navštěvovat soutěže, pomalu se seznamovali s ostatními týmy a postupně nabírali spoustu užitečných zkušeností. Závodů v požárním sportu je opravdu dost a tak jsme téměř každý víkend strávili na cestách po Jižní Moravě. Na konci roku 2009 jsme si museli pochválit naši mašinu PS 15, které jsme v průběhu roku dali nový zelený kabát a díky které jsme dosáhli našeho nejlepšího času 22:03s. Možná se tento čas nezdá nijak ohromující, ale uvážíme-li, že na začátku roku jsme útok dokončovali v čase 45s, tak je pro nás zlepšení o 23s nádherná odměna za úsilí, které jsme trénování dali. Momentálně je největším problémem místo na trénování. Bohužel ve Tvarožné není nikde prostor, kde bychom nepřekáželi a měli zárovně dostatečný přísun vody. Řešíme to tak, že jezdíme trénovat do Sivic, a několikrát jsme byli v Mokré. Moc děkujeme oběma hasičským sborům za jejich ochotu a azyl, který nám poskytují. Do roku 2010 jsme si dali hlavní cíl, dostat čas útoku pod 20s a uspořádat soutěž v požárním sportu v naší obci. Pro rok 2013 máme cíl dávat časy v řádech 17 sekund.

Petr Pejřil

Post: strojník [Peti]

Info: K pití mám nejradši pivo, dobré víno v případě nutnosti se spokojím aji s nealkem. K jídlu rád sním všechno dobré, ale momentálně zeleninu, to abych zhubl a stíhal ty naše mladý kluky. Mívám vždycky radost, když se nám něco povede a potom sem hrdej, že mám v týmu takový kluky! Doufám, že kluci ví, že tyhle úspěchy dokážu ocenit! = Víme 🙂 Jinak moje koníčky jsou, jak je patrné hasiči, ale hlavně rodina. Požární sport u nás doma nedělám jen já, ale i má manželka Míša ( jen díky její podpoře můžu tenhle sport dělat naplno – „moc děkuji“!!) a naše dvě starší děti Peťka a Michal (soutěžní družstvo mladších žáků). Malá Anetka je zatím v přípravce, ale co nevidět začne běhat (má 3 roky). Co se týká vzdělání a práce. Vyučil jsem se zámečníkem na SOU Strojírenském Olomoucká 63 Brno (dnes už neexistuje). Momentálně pracuji ve firmě Smurtit Kappa jako strojník a řidič V2V. Strojníka v našem soutěžním družstvu dělám proto, že bych nic jinýho díky svýmu věku nezvládl a taky protože jsem si to přidělil. Moje Motto: Mládí vpřed…

Zbyněk Kadlec

Post: savice [Zip]

Info: oblibené jídlo no těžký vybrat jen jedno ale asi to budou jidla ryze česká a to mámino vepřo-knedlo-zelo 😉 a svičková od babičky a mamky me přítelkyněm oblíbené pitivo bude asi to pivo nealko asi nějaká ta Fanta;), myslim že oblibený sport neni treba zmiňovat =o) asi jedniný sport který me tak pohltil,jak jinak si vysvětlit to ze jsem se v tydnu už nemohl dočkat až bude trening =o) oblíbená hudba? nooo snesu téměř vše ale asi to bude to nej z dnešní elektonické hudby a taneční scény. Momentálně pracuji u japonské firmy vyrábějíci klimatizace do budov, na pozici operator kvality, jinak jsem vystudoval strojírenství na ISŠ-COP Olomoucká 61. Závěrem asi jen, že jsem hrdý na svuj post „spojaře“ jelikož když jsme v hasičině začínali tento post mi byl přidelen proti mé vůli, kluci mě litoval, že to padlo zrovna na mě ja se k tomu ale postavil čelem, zdokonalil jsem si techniku a ted už bych se toho nevzdal a každy mi teď závidí 😛 od toho lze odvodit i moje motto: Držím hubu a krok 😉

Michal Kousal

Post: košař [Morós]

Info: Co se týče mého jídelníčku nejraději ho naplním poctivou českou kuchyní,když ovšem pomineme noční vycházky ze zábav,které někdy končí konzumací nezdravých výrobků. K pití si dám nejraději pivo nebo limo. Když se tak pěkně zavodním a zajím rád poslechnu nějaký rock,pop ale miluju i dance styl. Když se zrovna někde neprojíždím na FZ 6 sedím doma u pc a něco řeším nebo vyrábím.. Ze sportů hraju závodně stolní tenis a taky futsal-ten už hraji jen pro potěšení.
I požární sport mám moc rád a mám radost když se nám povede dobrý výsledek,který vždy všichni oslavíme. Častokrát od kluků i slyším,že by koš dělat nechtlěli,ale stačí to jen chytit do ruky a není co řešit.Za vzděláním jsem dojížděl až do daleké KR.Pole na ulici Purkyňovu 97,kde jsem studoval obor Mechanik elektronických zařízení. Obor jsem využil hned při 1. zaměstnání,kde jsem prováděl montáže,opravy a servisy rozvodů a služeb kabelové televize UPC.
Nyní tuhle činnost již nevykonávám,ale věřím,že se mi poštěstí a bude zase dobře. Zdar borci,gastl vede. xD

Antonín Ryšavý

Post: béčkař [Tonda]

Honza Daněk